Grudniowe wyczekiwanie

Po listopadowym szaleństwie z dinozaurami (możecie zobaczyć TU) przyszedł czas na kolejny miesiąc wyczekiwania i odliczania. Grudzień to czas kalendarzy adwentowych! Na naszych schodach, jak co roku od lat 3 (lub 4), również takowy zawisł. Nasz składa się z 24 (a jakże!) płóciennych woreczków zawiązywanych wstążeczką.

kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy, to wspaniała zabawa dla dzieci oraz coś, co pozwoli im zwizualizować sobie ile jeszcze zostało czasu do świąt (jak wiadomo dzieci – szczęśliwcy czasu nie liczą, bo nie umieją). A tu: każdy woreczek przybliża o jeden dzień do Gwiazdki i wystarczy policzyć pełne woreczki i od razu wiadomo ile dni zostało :)

Co ja upycham do tych woreczków? Do tej pory (i w tym roku też) kupowaliśmy zestaw „czegoś” i to „coś” dzieliśmy na części (np. zestaw klocków LEGO Duplo z „Małej Syrenki” – codziennie Misia dokładała do budowli klocki z kolejnego woreczka, a napięcie i niepewność trwały do samego końca, ponieważ dopiero w ostatnim woreczku ukryci byli główni bohaterowie zestawu – Arielka i Fabiusz). W tym roku w workach chowają się części do drewnianego kulodromu, więc grudzień mamy pod znakiem konstruowania. Żeby nie było całkiem nudno, to w niektórych są dodatkowe niespodzianki: słodycze, owocowa pomadka dla małej damy, czy co nie co do kolekcji farmy (koniki, taczki, świnki, itp.). Postanowiłam też co kilka dni dorzucić specjalne „zadania” do wykonania: ubieranie choinki, wycieczka całą rodzinką na Jarmark Bożonarodzeniowy, przygotowanie paczki świątecznej dla potrzebujących, pieczenie pierniczków.

kalendarz adwentowy3

kalendarz adwentowy2

kalendarz adwentowy1