Dinovember

Dopadło i nas. Listopadowe dinozaurowe szaleństwo. W tym roku jeszcze skromnie, zaledwie dwa osobniki dokazywały. Ale patrząc na to, jaką radość sprawiały Misi ranne poszukiwania i sprawdzanie co „one dzisiaj znowu wymodziły”, to wiem, dinovember stanie się naszą coroczną tradycją (przynajmniej do czasu, kiedy dziewczyny będą wierzyły i miały frajdę), a nasza dinozaurowa rodzinka w ciągu roku się powiększy.

CO TO TEN DINOVEMBER?

Dinovember to idea rodziców, którzy chcieli rozpalić wyobraźnię swoich dwóch córek oraz wprawić je w prawdziwy zachwyt. Wymyślili oni, że dinozaury w ich domu będą co noc „ożywać” i rozrabiać. A potrafią nieźle narozrabiać – zobaczcie tu. I muszę Wam powiedzieć, że to na prawdę działa! Myszata co wieczór przed pójściem spać rozmyślała, co też „te łobuzy znowu wymyślą”, a pierwszą rzeczą po obudzeniu się było przeszukanie całego domu. Kiedy je znalazła przybiegała do nas, cała przejęta i opowiadała, co tym razem zmalowały.

Polecam Wam tą zabawę. Sprawia radość nie tylko małym, ale też dużym. Generalnie to wykonanie takiej dinozaurowej aranżacji zajmie Wam chwilę (serio!, nam nawet zdarzyło się zapomnieć i biegliśmy z samego rana, zanim jeszcze Myszata zdążyła wstać, żeby szybko coś wykombinować). Jak dzieci pójdą spać, to przygotowujecie jakąś scenkę z udziałem zabawek, która będzie czekać na małego człowieka i zachwyci go z samego rana. To jak urodziny przez cały miesiąc, albo gwiazdka :)

A to kilka naszych aranżacji.

dinovember02 dinovember03 dinovember04 dinovember05 dinovember06 dinovember08 dinovember09 dinovember10

dinovember11 dinovember13

Tegoroczną przygodę z dinozaurami zakończyliśmy dość dramatycznie. Ostatni tydzień listopada spędziliśmy na chorowaniu. Przypałętał się do nas jakiś rota wirus. Zaczęło się od Poli, potem odcierpiała Misia, następnie ja, a na końcu Małż. Choroba nie mogła ominąć również dinozaurów… (uwaga! tylko dla ludzi o mocnych nerwach…)

dinovember12

Przyłączycie się w przyszłym roku?