KINETIC SAND

kinetic sand

Szperając w internecie natrafiłam jakiś czas temu na takie ustrojstwo jak KINETIC SAND. Wydawało mi się, że to taka ciastolina, a ponieważ Miśka „wykończyła” wszystkie ciastoliny, a uwielbia z niej lepić, postanowiłam dokonać zakupu. Musiałam jednak tymczasowo ukryć zakup przed dziecięciem swoim, gdyż Małż mój twierdzi, że za dużo dzieciom kupuję, że bez okazji, że nie szanują rzeczy i wartości, że…bla, bla, bla… „Ciastolina” czekała więc na swoją okazję. Ja oczywiście burę dostałam, ale KINETIC SAND już był :) I tak w tym tygodniu „okazja” się natrafiła. Dzięki temu, że mała modelka dzielnie współpracowała, to mamusia mogła pstrykać do woli zdjęcia, a jedno z nich zostało docenione i mamusia wygrała nowiuteńki, świeżuteńki telefon LG G4! Tak więc modelce nagroda  również się należała.

Modelka przyjęła prezent bez większego entuzjazmu. Dopiero jak rozpakowałyśmy to cudo to wpadła w zachwyt, który trwa do teraz. I u Misi i u mnie. Ona lepi, buduje, kroi, wyciska, a ja mogę godzinami „przeciekać” to COŚ przez palce. Ten cały KINETIC SAND to jest jakaś magia. To tak jakby połączenie piasku i ciastoliny, ale duuuużo lepsze. Można stawiać z tego babki jak ze zwykłego piasku, ale daje się też kroić jak ciastolina. Jednak dopiero kiedy taką babkę rozłożymy w rękach dzieje się to coś, co sprawia, że jest takie niezwykłe.

kinetic sand_1

kinetic sand_2

kinetic sand_3

Ale co to w ogóle jest? KINETIC SAND składa się w 98% z piasku i 2% z nietoksycznego polimeru. I to właśnie te 2% powodują niezwykłość tej „zabawki”. Ten polimer łączy ze sobą pojedyncze ziarenka piasku, dzięki czemu piasek się nie rozsypuje i nie oblepia rączek. Strukturą przypomina właściwości fizyczne mokrego piasku, ale nie wysycha. Zabawa z KINETIC SAND jest bardzo przyjemna, piasek łatwo poddaje się modelowaniu, a jego ciągły ruch działa bardzo relaksująco. KINETIC SAND to również bardzo dobre narzędzie terapeutyczne, które może być stosowane w terapii SI, przy nadwrażliwości dotykowej, przy wzmocnieniu pracy rączki.

kinetic sand_4

kinetic sand_5

Przetestowałyśmy ten magiczny piasek i polecamy wszystkim dzieciakom  (i nie tylko) – wrażenia niezapomniane.