Łapacz Słońca

Każdy wie co to łapacz snów, jak wygląda i jakie jest jego przeznaczenie. Ale czy ktoś widział łapacza Słońca? Zrobiony z kryształków, zawieszony w oknie pięknie wyłapuje promienie i daje ciekawy efekt. Podobno, bo na ten efekt musimy trochę poczekać :)

Na jednej ze stron internetowych znalazłam instrukcję wykonania tego cudeńka i korzystając z chwili, kiedy moje dziecko nie może hasać po dworze (bo pogoda nie dopisuje), postanowiłam zaangażować ją w ten „prodżekt’.

I tak potrzebne nam będą:

  • plastikowe wieczko od serka, kawy, itp. (my użyłyśmy wieczka od Polinego Mleka, bo tego u nas ostatnio dostatek)
  • klej nietoksyczny, taki który po wyschnięciu jest przezroczysty i elastyczny (polecam klej MAGIC)
  • szklane lub plastikowe kryształki – kolorowe
  • kawałek sznurka do zawieszenia gotowego łapacza

Ale uwaga! Zabawa dla brudasków i wiąże się z możliwością pewnych strat. Dobrze zabezpieczcie „plac budowy”.

kryształki
Misia układa kryształki

Misia ciapie klejem

Pewnie po obejrzeniu galerii domyślacie się już jak wykonać taki Łapacz. Ale po kolei: układamy na plastikowym wieczku kryształki, ciapiemy dokładnie klejem (miejsce przy miejscu, między kryształkami). No i teraz najgorsze: musimy uzbroić się w cierpliwość. Taki Łapacz schnie ok tygodnia – dwóch. Będziemy wiedzieć, ze jest prawie gotowy jak klej zrobi się przezroczysty. Wtedy wyciągamy nasz Łapacz z plastikowej formy, odwracamy i…zostawiamy na kolejnych kilka dni. Jak druga strona zrobi się całkowicie przezroczysta Łapacz jest gotowy. Wystarczy teraz przewlec kawałek sznurka lub wstążki, powiesić w miejscu gdzie mamy dużo Słońca i gotowe.

Jaki efekt pokażę Wam za kilka dni jak nasze Łapacze doschną. A tymczasem czekamy… czekamy…